Leden 2010

4. - LUK A SPLASH U TAKEA

27. ledna 2010 v 20:15 | Eďa |  BARBIŇÁCI
TJ A TAKEO UŽ ČEKAJÍ U NĚJ DOMA..
TAKEO SE VČERA VRÁTIL Z CEST - TO JE JEDNA Z JEHO VÁŠNÍ, KTERÉ SE VĚNUJE CO MU ČAS A PENÍZE DOVOLÍ.
JE UMĚLEC - MALÍŘ A FOTOGRAF NA VOLNÉ NOZE.
OBČAS SI PŘIVYDĚLÁVÁ FOCENÍM PRO MÓDNÍ ČASOPISY... A TAK SE I SEZNÁMIL S .
MODELKY HO NIKDY NELÁKALY, ZVYKL SI NA NĚ, ALE SE ŽÁDNOU SI RADĚJI NIKDY NIC NEZAČÍNAL. PŘIŠLY MU HROZNĚ POVRCHNÍ, NEMĚL SE S NIMI ANI O ČEM BAVIT.
Z NĚJAKÉHO ZÁHADNÉHO DŮVODU JE PŘITAHUJE, LEPÍ SE NA NĚJ, PŘESTOŽE ON SE SNAŽÍ SI JICH PŘÍLIŠ NEVŠÍMAT. JE VELMI MILÝ, ZDVOŘILÝ - TO ANO, ALE TÍM TO TAKY KONČÍ. NEBO SPÍŠ VŽDYCKY KONČILO.

JEDNOHO RÁNA MĚL ZASE FOCENÍ PRO NĚJAKÝ ČASÁK. TU NOC TOHO FAKT MOC NENASPAL, BYLI S LUKASEM OBRÁŽET NOČNÍ MĚSTO A TROŠKU SE TO PROTÁHLO, PŘIŠLI ZA SVÍTÁNÍ. STIHL SE JEN OSPRCHOVAT, DVĚ HOĎKY PROSPAT A UŽ RAZIL DO ATELIÉRU.

ZROVNA SI DÁVAL KAFÉ.
KDYŽ UŽ PONĚKOLIKÁTÉ USRKL, CÍTIL, JAK HORKÝ NÁPOJ PŮSOBÍ. PARÁDA, DNES TO NĚJAK ZVLÁDNE, ZAČÍNÁ KRÁSNÝ DEN!

... V TOM PŘIŠLA... ZAUJALA JEJ HNED.
TĚŽKO ŘÍCT PROČ Z NÍ NEMOHL SPUSTIT OČI, MODELEK VIDĚL PŘECE MRAKY A KRÁSNÉ BYLY VŠECHNY.
ALE TAHLE BYLA JINÁ.
ZDVOŘILÁ, PŘÍJEMNÁ, UDRŽOVALA SI ODSTUP.
VE SVÉ PRÁCI PROFESIONÁLKA.
VYPADALA, JAKO BY MĚLA NĚJAKÉ TAJEMSTVÍ... ZÁHADNÁ... ANO - TO JE TO SLOVO!
BYLA KRÁSNÁ A ZÁHADNÁ.

"No to je toho," říkal si v duchu. "To bude ještě tím alkoholem v krvi, měl bych si s těmi večírky dát trochu pauzu."
NĚJAKÝM ZPŮSOBEM NACVAKAL CO BYLO TŘEBA.
TJ NAŠTĚSTÍ NEPOTŘEBOVALA NIC DVAKRÁT VYSVĚTLOVAT.
CELOU DOBU JI SLEDOVAL, JEJÍ GESTA, O PŘESTÁVKÁCH POSLOUCHAL CO ŘÍKÁ...
"Hmmm, asi bude i inteligentní. To by mi tak scházelo! Pořád čekám na tu pravou - normální holku do nepohody, která nemá problém, když jí zmokne účes a nepotřebuje na sebe matlat tuny make-upu, která ráda čte, cestuje, zajímá se o kulturu...
A teď se tady přestávám soustředit kvůli krásnému tmavému ramínku na šaty! Tak to ne!"
BYL NAJEDNOU NAŠTVANÝ SÁM NA SEBE.
NĚJAKÝM ZPŮSOBEM TO PŘEČKAL A TĚŠIL SE DOMŮ, POTŘEBUJE SE Z TOHO VYSPAT, TO JE JASNÉ. KOCOVINA UŽ NA NĚJ PĚKNĚ DOLEHLA. ZÍTRA BUDE JISTĚ VŠE ZAS V NORMÁLU.

JENŽE DRUHÝ DEN TO BYLO JEŠTĚ HORŠÍ, NA PRÁCI SE NEMOHL VŮBEC SOUSTŘEDIT. JEŠTĚ, ŽE EXISTUJE STATIV! RUCE SE MU TAK TŘEPALY, ŽE BY JINAK NIC NEVYFOTIL. JEJÍ SMYSLNÉ PÓZY V NĚM VZBUZOVALY VŠECHNY MOŽNÉ PŘEDSTAVY, JEHO PROFESIONÁLNÍ ODSTUP BYL TATAM.
ÚTĚCHOU MU BYLO, ŽE VYPADALA, ŽE SE TAKY NEVYSPALA DVAKRÁT DOBŘE. POHLEDEM SE MU VYHÝBALA, ALE CÍTIL, JAK JEJ SLEDUJE POKAŽDÉ, KDYŽ SI ASI MYSLELA, ŽE JI NEVNÍMÁ.

A PAK PŘIŠEL LUKAS, KTERÝ CELOU SITUACI ROZČÍSL...

S TJ SE OČIVIDNĚ ZNAL VELMI DOBŘE, TAK MU ASI JAKO NEJLEPŠÍ NÁPAD PŘIŠLO VYTÁHNOUT JE NĚKAM NA SKLENIČKU. JEŠTĚ ZAVOLAL SPLASH- A SVĚTE DIV SE, BYLA TO TJina KAMARÁDKA! JAKTOŽE JI JEŠTĚ NEVIDĚL?

NĚJAK TO TEN VEČER BYLO JEŠTĚ DIVOČEJŠÍ NEŽ POSLEDNĚ, A TAK SE STALO, ŽE BYLA RUKA V RUKÁVU, ANI PAK POŘÁDNĚ NEVĚDĚLI JAK.
ALE DŮLEŽITÉ BYLO, ŽE NÁSLEDUJÍCÍ RÁNO UŽ PŘIŠLI DO AŤASU SPOLU (MASKÉRKA MOC NADŠENÁ NEBYLA, TEN DEN MĚLA S TJ MNOHEM VÍC PRÁCE..) A TAK UŽ TO ZŮSTALO... KDYŽ MĚLI CHVÍLI, HNED JI TRÁVILI SPOLU.

A ZROVNA VČERA SE TAKEO VRÁTIL, TJ NA NĚJ ČEKALA NA LETIŠTI, NEMOHLI SE SEBE PO TOM ODLOUČENÍ NABAŽIT.
DNES BYLA DOMLUVENÁ NA VEČÍREK SE SPLASH A LUKEM. DOST JE PŘEKVAPILI ZMĚNOU PLÁNU A TEĎ ČEKALI AŽ PŘIJDOU.
NAVÍC PRO NĚ MĚLI NOVINKU...
- "Lukas byl v telefonu nějaký nervozní, snad je vše v pořádku. Ale když jsem mu řekla, proč nastala změna, byl celý bez sebe a hlas mu přeskakoval radostí."

3. - LUKAS U SPLASH...

23. ledna 2010 v 21:21 | Eďa |  BARBIŇÁCI
SPLASH BYLA DOMLUVENÁ S LUKASEM, ŽE PŮJDOU NA VEČÍREK. ALE VYPADALO TO, ŽE NA TO ÚPLNĚ ZAPOMNĚL!
MUSELA MU KVŮLI TOMU VOLAT - A V TELEFONU SE JÍ NĚCO NEZDÁLO. NEVÍ ALE PŘESNĚ CO... JAKO BY NĚCO BYLO JINAK. JENŽE CO?
NO, MOŽNÁ SE JÍ TO JEN ZDÁ,VŠAK UVIDÍ, VŽDYŤ KAŽDOU CHVÍLI BUDE TADY.
URČITĚ BUDE ZASE LEGRACE, JAKO VŽDY.

I KDYŽ ... POSLEDNÍ DOBOU JÍ PŘIJDE VÍC ZASMUŠILÝ, A TO ON NIKDY NEBÝVAL. BYL TO PRO VŠECHNY BAVIČ A LAMAČ DÍVČÍCH SRDCÍ. VĚTŠINA HOLEK KTERÉ ZNALA, KVŮLI NĚMU URONILY ASPOŇ NĚJAKOU TU SLZU, ALE ON SI Z TOHO NIC NEDĚLAL, BYLY TO PRO NĚJ JEN "UDÁLOSTI OKAMŽIKU" A NA VEŘEJNOSTI SE VŽDYCKY PREZENTOVAL JAKO JEJÍ PARTNER.
TAKOVÉ ŠTĚSTÍ OSTATNÍ NEMĚLY...
A ON SE TAKY KVŮLI ŽÁDNÉ JEŠTĚ NETRÁPIL. KTEROU CHTĚL, TU MĚL.

SRKALA KAFÉ A DUMALA....
...NAPŘED SE OZVAL ZVONEK A PAK UŽ RACHOTILY KLÍČE V ZÁMKU. BYLA TO TAKOVÁ JEHO ZDVOŘILOST, RADĚJI UPOZORNIL, ŽE JE ZA DVEŘMI A PAK AŽ ODEMYKAL.

2. - JAZZ BABY U LUKASE...

19. ledna 2010 v 22:41 | Eďa |  BARBIŇÁCI
LUKAS MÁ OFICIÁLNĚ VZTAH SE SPLASH. KAŽDÝ HO MÁ OVŠEM ZAPSANÉHO JAKO PĚKNÉHO PROUTNÍKA.... NIKDY NENECHAL ŽÁDNOU SUKNÍ PROJÍT BEZ POVŠIMNUTÍ. A ČASTO MAJITELKA SUKNĚ SKONČILA ALESPOŇ NA JEDNU NOC V JEHO NÁRUČI.
LUKASOVI SPLASH VŽDYCKY CELKEM VYHOVOVALA, NENÍ ZALOŽENÁ PŘÍLIŠ INTELEKTUÁLNĚ, NIC NEŘEŠÍ, CHCE SE HLAVNĚ BAVIT A UŽÍVAT SI A TO JIM SPOLU DOST DOBŘE ŠLO. I V POSTELI JIM TO KLAPE A NAVÍC MU JE OCHOTNÁ OBČASNÝ ÚLET TOLEROVAT... CO VÍC SI PŘÁT!
BYDLÍ KAŽDÝ ZVLÁŠŤ A STÝKAJÍ SE JEN KDYŽ MAJÍ NÁLADU. V ODLOUČENÍ SE MU PO NÍ ANI NESTÝSKÁ, BERE JI UŽ JAKO SAMOZŘEJMOST - KTERÁ MU OVŠEM ZPŘÍJEMŇUJE CHVÍLE JEHO ŽIVOTA.

...JENOMŽE... JEDNOHO DNE JEJ HOLKY VYTÁHLY DO JAZZ BARU, KDE PRVNĚ UVIDĚL A USLYŠEL JB. BYLA TO LÁSKA NA PRVNÍ POHLED.
DODNES NECHÁPE, CO TO MÁ NAD NÍM ZA MOC, ŽE SE KVŮLI NÍ CHOVÁ JAKO ZAMILOVANÝ PUBERŤÁK. NĚKDY UŽ ANI NEVÍ, CO JE OBEZŘETNOST, KOLIKRÁT JE NĚKDO MÁLEM NAČAPAL. SPLASH JE SICE TOLERANTNÍ, ALE JEN PROTO, ŽE VÍ, ŽE V TOM NEBÝVAJÍ CITY. JENŽE TEĎ JE TO JINAK A V TOMTO PŘÍPADĚ BY JÍ ASI ANI NEDOKÁZAL LHÁT.

JB BYLA VŽDY ZVYKLÁ NA ZÁSTUPY CTITELŮ
(je to jeden z důvodů. proč střídá paruky a v baru má stále jen tu jednu- nikdo neví, že je to paruka, jen její dobří známí a teď už i Lukas...)
JENŽE- TOMUHLE SE NEDALO ODOLAT. BYL VYTRVALÝ A TEN JEHO POHLED NAPROSTO ODZBROJUJÍCÍ. DĚLALA CO MOHLA, MYSLELA, ŽE SE UBRÁNÍ - ALE BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ ONA. KDYŽ MÁ VYSTOUPENÍ A ON PŘIJDE, POZNÁ JEHO OČI NA SOBĚ OKAMŽITĚ, JEŠTĚ DŘÍV, NEŽ HO SAMA UVIDÍ. NĚKDY DOKONCE CÍTÍ UŽ KDYŽ SE BLÍŽÍ K BARU, JSOU NA SEBE NĚJAK NAPOJENÍ.


A TEĎ UŽ JE ZASE U NĚJ V BYTĚ.
OTEVŘEL JÍ V LEDABYLE ROZEPLÉ KOŠILI. HNED JAK UCÍTILA JEHO VŮNI, ZATOČILA SE JÍ HLAVA.
L- "Nemohl jsem ani dospat, ještě, že už jsi tady. Vypadáš nádherně, jako vždy."

1. - U MILLY...

4. ledna 2010 v 23:31 | Eďa |  BARBIŇÁCI
MILLA MĚLA NOVÝ PODNÁJEM, TAK KDYŽ JÍ ZAVOLALA KAMARÁDKA - TAKY MODELKA - ŽE JE ZROVNA VE MĚSTĚ, HNED JI POZVALA NA NÁVŠTĚVU.
NACHYSTALA ČAJ A ČEKALA.
PŘEPÍNALA KANÁL ZA KANÁLEM....
... A KDYŽ TO KONEČNĚ VYPADALO, ŽE ZAČÍNÁ NĚCO ZAJÍMAVÉHO, ZAZVONIL ZVONEK.