8. - DOPISY....

24. února 2010 v 20:14 | Eďa |  BARBIŇÁCI
LUKAS SI SE SITUACÍ, VE KTERÉ SE MOTAL, VŮBEC NEVĚDĚL RADY....
BYLO MU JASNÉ, ŽE UŽ TO MUSÍ NĚJAK VYŘEŠIT - COŽ ZNAMENÁ ŘÍCT PRAVDU. JE VÍCE NEŽ PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE JE NA VÝSTAVĚ TJ A TAKEO VIDĚLI A JAK ZNÁ TAKA, BYL TO JISTĚ JEHO NÁPAD, ABY SE RADĚJI NENÁPADNĚ VYPAŘILI...
JENŽE, CO KDYŽ TO ŘEKLI SPLASH? TAKEO URČITĚ NE, ALE TJ...? NEBO NĚKDO JINÝ? TEHDY, KDYŽ TAM BYLI, MOC NEPŘEMÝŠLEL - DOŠLO MU TO, AŽ KDYŽ BYLO POZDĚ.
TELEFON MĚL TRAPNĚ VYPLÝ, S JB BYL DOMLUVENÝ A S NIKÝM JINÝM MLUVIT NECHTĚL.
I KDYŽ... S Takem BY SE O CELÉ SITUACI PORADIL DOCELA RÁD...

NEJLEPŠÍ BUDE, KDYŽ Splash NAPÍŠE DOPIS.
NA PSANÍ HO SICE NIKDY MOC NEUŽILO, ALE VĚDĚL, ŽE DO OČÍ BY JÍ ZASE NIC NEŘEKL, NEBO BY PLÁCL NĚCO, CO BY HO PAK MRZELO.

SEDL SI A ZAČAL...


JEŠTĚ ANI NEDOPSAL PRVNÍ VĚTU A UŽ NEVÍ JAK DÁL...
NEJRADĚJI BY TO ZMUCHLAL A VYHODIL. CHOVÁ SE JAK NĚJAKÝ TRAPÁK Z TELENOVELY.
ACH JO!
NO TO FAKT NEVÍM, JAK JÍ TO NAPÍŠU.
BREČET BUDE URČITĚ...
...A UŽ SI JI PŘEDSTAVOVAL, JAK TO ČTE - NO, AŤ TO UDĚLÁM JAKKOLIV, JEDNÉ Z NICH PROSTĚ UBLÍŽÍM.
ŽMOULÁ TUŠKU A PŘEMÝŠLÍ...

Z UVAŽOVÁNÍ HO VYRUŠILO RÁZNÉ ZAKLEPÁNÍ.
- "Ahoj zlato, pojď dál."

(PRŮŠVIH - SPLASH JE TADY! TEĎ UŽ SE Z TOHO NEVYVLÍKNE. KDYBY ASPOŇ VĚDĚL, JESTLI TO VÍ NEBO NE.)
- "Ahoj Lukasi." řekla Splash a posadila se, obálky držela v ruce. Její strohý tón nevěstil nic dobrého.

Dost přemýšlela a zjistila, že jí asi nezbyde nic jiného, než si dojít pro vysvětlení přímo k němu. Byla už přesvědčená, že v tom anonymu je pravda, žádný hloupý vtip. Jinak by se nechoval tak divně a nevypínal si telefon.
- "Přinesla jsem ti něco ukázat. Byla bych ráda, kdyby ses k tomu vyjádřil. A prosím, Luku, PRAVDU!"

Probrečela celou noc, takže věděla, že teď už zvládne dělat silnou.
- "Zrovna jsem ti psal dopis. No - možná je lepší, že jsi přišla dřív než bych ho odeslal. Udělám ti kafé, ano? Copak mi to chceš ukázat?"
- "Taky nějaký dopis. Nebo spíš dopisy."- "Jen si to přečti, přišly 3. Pak mi můžeš říct, jestli tě napadá, kdo by to mohl psát?"
LUK JÍ ŠEL NAPŘED UDĚLAT KAFÉ. BYL SICE ZVĚDAVÝ, CO ŽE TO PŘINESLA, ALE MUSEL SE NAPŘED HODIT DO KLIDU. PŘIPRAVENÝ UŽ MUSÍ BÝT NA VŠECHNO. NO CO, KDYŽ TAK DOSTANE FACKU A UVIDÍ NĚJAKÉ SLZAVÉ ÚDOLÍ. MŮŽE SI ZA TO SÁM. KDYBY NEBYL TAKOVÝ SRAB, MOHL SI TO UŠETŘIT...
KDYŽ SI TO PŘEČETL, MYSLEL, ŽE UŽ V ŽIVOTĚ NEPROMLUVÍ - ÚPLNĚ ONĚMĚL.
TAKŽE JE TO JASNÉ, SPLASH VÍ VŠE? SNAD NEMLUVILA S JB?
A SNAD K NÍ HNED NEBĚŽELA A NESEŘVALA JI?
SPLASH KOUKÁ NA ŠLEHAČKU NA KAFI, NEMÁ NA NĚJ VŮBEC CHUŤ. Z LUKOVY REAKCE POCHOPILA, ANI NEMUSÍ NIC ŘÍKAT.
- "Pojď sem, Splash" řekl a objal ji kolem ramen.

Bylo mu jí líto. A toho, do jaké situace ji dostal. Tohle musela napsat nějaká fakt zákeřná sv.... A zatím co on si vesele lebedil s JB, tak Splash musela sedět nad těmito hloupými dopisy!

- "Luku, nech mě! Proč mi raději neřekneš o co jde?"

Z jeho doteků jí bylo zle. Jasně, zahýbal jí tolikrát, ale tohle bylo něco úplně jiného. T'řeba je to taky naposledy, co se mě takhle dotýká, uvědomila si a už už začala nabírat k slzám. Silácká póza bylo tatam.
- "Splash, prosím, teď mě chvíli poslouchej. Vím, že jsem se choval hrozně, je mi to moc líto. Nevím, kdo ty dopisy napsal, bylo to od dotyčného vážně hnusné. Tohle si nezasloužíš, jsi úžasná holka. "- "Promiň mi to, jestli můžeš. Ale nic jsme si přece neslibovali...."

SPLASH SE ZVEDLA A CHTĚLA ODEJÍT, UŽ JÍ DOCHÁZELA ZÁSOBA SIL. A TOHLE FAKT NEMÍNÍ POSLOUCHAT, TO VÁŽNĚ NEMÁ ZAPOTŘEBÍ..
LUK JI ALE ZACHYTIL A OBJAL JI.

- "Počkej, teď nemůžeš odejít. Nech si to vysvětlit, PROSÍM!"
ACH, TA JEHO VŮNĚ!
UŽ AŤ JE TO ZA MNOU, UŽ CHCI BÝT DOMA A VYBREČET SE! ANEBO PŮJDU NĚKAM VEN, NA PRVNÍ DISKOTÉKU, NA KTEROU NARAZÍM A OPIJU SE.
MYSLELA SI V DUCHU, ALE NĚCO JI VYRUŠILO....
...CO TO...
....UŽ VÍ...
- NĚCO NA ZEMI!
- "A můžeš mi říct.......čí je TOHLE?"
Splash držela v ruce JBinu botu.
- "Takže zatím co se tě nemůžu dovolat, zatím co doma brečím, tak ona už se sem pomalu stěhuje? Aniž by jsi mi něco řekl? Kdyby mi nepřišly ty anonymy, jak dlouho by se to táhlo?" její hlas začínal nabírat na síle.
CHTĚL JÍ VYSVĚTLIT, ŽE JÍ PŘECE PSAL DOPIS, ALE ZMLKL. MĚLA PRAVDU.
A ZATÍMCO LUK ČEKÁ, AŽ HO POŘÁDNĚ SEŘVE, SPLASH PRO ZMĚNU UMLKÁ.
ZASTYDĚLA SE.
- "Promiň, nepřišla jsem na tebe křičet. Ale je toho na mě už asi nějak moc."

NO TEĎ SE ZAS STYDÍ ON. TAK ON SE CHOVÁ JAK HŇUP A ONA SE MU JEŠTĚ OMLOUVÁ?

- "Měl jsem ti o JB říct hned. Je to fakt hloupá situace."
- "C-o-ž-e? JB???" Splash málem začala ječet. Ještě, že byla za ní postel, dosedla na ni, ani nevěděla jak.
TAK JEJÍ KAMARÁDKA JB? PROTO MĚLA JÍT DO BARU! JÁ HUSA! MYSLELA JSEM, ŽE CHODÍ S NĚKÝM TAM A PŘITOM ON TAM CHODÍ ZA NÍ?!
LUK JI POHLADIL PO HLAVĚ.
- "Ty jsi to nevěděla? Myslel jsem, že je to z toho dopisu jasné."
TAK SILNOU REAKCI NEČEKAL. KLEKÁ SI K NÍ. NEJRADĚJI BY JI OBJAL A POCHOVAL JAKO MALÉ DÍTĚ, CHTĚL BY JI NĚJAK UTIŠIT. ALE VÍ, ŽE BY SI TO MOHLA ŠPATNĚ VYLOŽIT, TAK JI RADĚJI JEN BERE ZA RUKU.
- "Opravdu se ti strašně moc omlouvám. Nechtěl jsem ti ublížit, ani trochu. Jsi nejlepší holka, kterou jsem potkal. Tolik jsi toho se mnou vydržela, jsi tak statečná. Umíš vnést do všedního dne tolik radosti. A já jsem takový sobecký hajzlík. Nezasloužím si nikoho a už vůbec ne tebe nebo JB. Moc ti přeju, aby jsi potkala nějakého fajn chlapíka, se kterým ti bude dobře. Který ti snese modré z nebe, bude tě na rukou nosit a vážit si tě. Který bude vděčný za každou chvilku s tebou. Jsem fakt darebák a obdivuju tě, že jsi byla tak tolerantní. Až teď - vím, že bych to neměl moc rozebírat- ale až teď, chápu, co jsou opravdové city. A proto mě moc bolí, že ti ubližuju.
Mám tě moc, moc rád a kdybych ji nepotkal, asi bych s tebou zůstal - dokud by jsi mě sama neposlala do háje. Jenže teď už s tebou nemůžu být. A už ti nechci dál lhát. Chci vztah s JB zveřejnit a vím, že to pro tebe bude těžké. Ale nechci už žádné šuškandy za tvými zády. Bylo to k tobě hrozně nefér."
SPLASH SE BĚHEM JEHO NEZVYKLE DLOUHÉHO PROSLOVU ZAČALA VRACET JEJÍ VNITŘNÍ SÍLA.
ZVLÁDNE TO! NEBUDE TU BREČET!
- "Aspoň že ses dál nevykrucoval. Luku, není to pro mě snadné, nejsem zas taková frajerka, za jakou mě všichni mají. I já mám srdce a to mě teď sakra bolí. JB je moje kamarádka, ale nedokážu se s ní teď normálně bavit. Řekni jí to za mě, prosím, na to se ještě necítím. Až to trochu přejde, tak za ní dojdu. Ale budu se snažit, to mi věř. Vím, že nemá cenu se v tom dál patlat, tvá volba je jasná. A já tě mám taky moc ráda, vážně ti přeju, aby jsi byl šťastný. Je dobře, že jsi potkal někoho, kdo v tobě probudil takové city, že ti za to všechno někdo stojí. Otevřela ti oči a vypadá to, že ji nebudeš mít zapotřebí podvádět, tak je jen dobře, že se to stalo. Akorát jsi mi to měl říct hned. A teď už prosím půjdu, musím doma zas "nahodit ramena"-mě přece jen tak něco nezlomí, že?" zasmála se. Ale nebyl to veselý smích.
- "Ještě jednou promiň, Splash. Můžeš se na mě kdykoliv s čímkoliv obrátit, rád ti pomůžu. Ale nerad bych ti celou situaci ještě zhoršoval. Budeme k sobě upřímní, ano? Takže když mi budeš chtít vynadat nebo nebudeš chtít se mnou mluvit, tak to chápu a budu rád, když mi to na rovinu povíš. Přeju ti hodně štěstí, zasloužíš si ho" a políbil ji na čelo.
UVĚDOMIL SI JAK JE SKVĚLÁ.
ŽE NENÍ TAK POVRCHNÍ, JAK SI MYSLEL,
ACH, JAK BYL SLEPÝ!
SNAD SE ČASEM DOPRACUJÍ K TOMU, ŽE Z NICH BUDOU PŘÁTELÉ.
NEBO ALESPOŇ DOBŘÍ KAMARÁDI.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 surfinie surfinie | 24. února 2010 v 21:31 | Reagovat

Tak to konečně rozsekli, no sláva :-D
Hrnky s kafem jsou super, já jsem dneska vyráběla postel :-)
Edit, z čeho máš stěny? já pořád koumám a koumám, jak to udělat. Abych někde měla trvale rozfoceno to nejde, to by mi holky roznesly, tak musím něco skladného, ale pořád nevím...

2 viva80 viva80 | E-mail | Web | 24. února 2010 v 21:41 | Reagovat

A je to venku! Splash to vzala fakt tvrďácky, čekala jsem, že se sesype, ale stejně by mě zajímalo, kdo jí psal ty dopisy :-?

Opět jsem se pokochala miniaturkama, ty psací potřeby a věcičky ve vitríně jsou super:-)

3 edita edita | 24. února 2010 v 22:00 | Reagovat

[1]: Tak to se těším na fotečky postele.  Já jsem poslední dobou nějaká líná, nechce se mi vyrábět vůbec nic :-( Stěny - to jsou napnuté velké malířské plátna. Koupila jsem si kdysi zásobu na malování, v Lídlu za výborné ceny, ale nějak se k tak velkým plátnům nemůžu dokopat, tak je používám jako stěny:-) Manžel je z toho na mrtvici, pořád hučí, že si je zničím, ale aspoň je využiju, ne? Než aby ležely jen na skříni... Doplňky a nábytek mám v krabicích, na focení si to vždycky natahám do obýváku a skládám, akorát když jsem chtěla fotit stejný pokoj, jako už kdysi, tak jsem se musela podívat na fotku, jak to tam zhruba bylo.Trvale rozfoceno už dávno nemám, kdysi jsem měla fotící koutek, jenže od doby, co jsme to tu zas trochu přestavěli, žádný nemám, tak musím pokaždé skládat.
[2]: No ona to tak tvrďácky nevzala:-) Ale nabrečela se už dost, tak nebude brečet ještě před ním, ne? Počká až domů. Však mu říkala, že si potřebuje jít domů "nahodit ramena"  :-D

4 surfinie surfinie | 24. února 2010 v 22:17 | Reagovat

Nojo, já si říkal, co to asi je, vypadá to moc dobře:-) podívám se v Lídlu mají občas móc hezké věci, já tam chodím na papíry, aspol, teď tam měli prstové barvičky šest kelímků za 99,- tak to s holkama rozbalíme jen co se dám dohromady :-)
No nevím jak fotky postele, jestli budou publikovatelné, Liam, Wild a Lea tam dost řádí :-D

5 nauriel nauriel | Web | 25. února 2010 v 6:38 | Reagovat

Chudinka Splash, ještě že už to má "za sebou". A Luk taky.  :-)

6 edwards.goldeneyes edwards.goldeneyes | 25. února 2010 v 10:43 | Reagovat

teda, mas to pekne vymyslene. No je mi Slash tak lito. Ale aspon mu ukazala, ze je o tolik lepsi nez on. Jen aby jednou nelitoval, jak skvelou holku pustil k vode. Ale snad oba najdou stesti. :-)

7 ldas1 ldas1 | 25. února 2010 v 12:46 | Reagovat

Pěkně jsem si početla a pokoukala  :-)
Líbilo se mi, jak si šla Splash nahodit ramena, to je dobrá hláška :-D  :-D  :-D

8 Mária Mária | 25. února 2010 v 15:46 | Reagovat

Edi, moc sa Ti podarilo ukončiť to pre oboch bez škandálu :D Som rada, že sa Splash tak držala, je to hrdinka, moc jej fandím :-) Luk sa zachoval skvele 8-) naňho sa ani nedá nahnevať, ach je taaaaaak krááááásny :-)  :-)  :-)

9 edin edin | 25. února 2010 v 17:03 | Reagovat

[4]: Haha, dovedu si to představit :-D
[5]: No jo, teď už si zas můžou "vesele žít" :-D
[6]: No jo, co jí zbývalo. Přece nebude před ním fňukat :-D Ale on si díky tomu taky konečně pár věcí uvědomil, no jo, všechno zlé je k něčemu dobré :-)
[7]: :-))Děkuji, to jsem ráda.
[8]: No jo, taky mě napadlo pár divokých scén, ale mám je přece jen ráda a nechtěla jsem z nich ve finále udělat úplné hysterky :-D Luk měl na konci sice takový srdceryvný proslov, ale to jen proto, aby se ukázalo, že má taky city a že není až takový dacan :-)

10 Mária Mária | 25. února 2010 v 17:14 | Reagovat

[9]: Lukas je neodolatelný, mňa vždy najviac priťahovali takéto nedobytné typy chlapov :-x  :D . Vytvorila si z neho chlapa presne podľa môjho gusta :-P  :-D

11 edibjd edibjd | 27. února 2010 v 12:05 | Reagovat

Tak to jsem ráda :-D
Mně se Takeo hrozně líbí, byl můj vysněný fešák, ale je fakt, že naživo u mě teď vede taky Lukas. Brala bych všechny Lukase, kteří byli vyrobení, jsou fakt úžasní. A ten Beruščin.... to je největší lahůdka. Třeba letos bude taky nějaký s delšíma vlasama, už se nemůžu dočkat, až budou fotky nových panenek od integrity... pěkně nás napínají letos.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama