11. - SETKÁNÍ S NADJOU

17. března 2010 v 20:14 | Eďa |  BARBIŇÁCI
NADJA ZNÁ TAKEA UŽ NĚJAKÝ TEN PÁTEK. VLASTNĚ UŽ OD ŠKOLY - JEJICH OBOREM NA UMPRIM BYLA FOTOGRAFIE.
ONA SI V TÉ DOBĚ PŘIVYDĚLÁVALA I JAKO MODELKA. JEJÍ NEZVYKLÁ TVÁŘ A TMAVÁ BARVA KŮŽE VŽDY VŠECHNY FASCINOVALA. KDYŽ SE PŘIČTOU "NOHY AŽ DO NEBE" A GAZELÍ POHYBY... NEBYLO DIVU, ŽE MUŽE PŘITAHOVALA JAKO MAGNET. TÉMĚŘ KAŽDÝ Z NÍ BRZY ŠÍLEL - NO, ONA TO S NIMI TAKY PĚKNĚ UMĚLA - VELMI RYCHLE SI JE DOKÁZALA OMOTAT KOLEM PRSTU. NEBYLO V TÉ DOBĚ FOTOGRAFA, KTERÝ BY NEZATOUŽIL MÍT MLADIČKOU NADJU ALESPOŇ JEDNOU PŘED OBJEKTIVEM.
TAKEO MĚL TU VÝHODU, ŽE BYL JEJÍ DOBRÝ KAMARÁD, I KDYŽ TAKY JEN PO JISTOU DOBU.
DOST SI SPOLU UŽILI A DOKUD TO BYLO VE VŠÍ POČESTNOSTI, NEMĚLO JEJICH PŘÁTELSTVÍ CHYBU.

ROZUMNĚLI SI ČÍM DÁL VÍC A CO SI BUDEM POVÍDAT, I TAKEO SE NÁM DO MILÉ NADJI TAK NĚJAK ZAMILOVAL.
ONA SVOU NÁKLONNOST K NĚMU UŽ DÁVNO NESKRÝVALA A ŽE Z TOHO NIC POŘÁDNÉHO NEBYLO, ZA TO MOHLA JEN TA JEHO OSTÝCHAVOST. DOKUD BYLI KAMARÁDI, ŘÁDILI JAK ČERNÁ RUKA, JENŽE KDYŽ PAK PŘIŠLO NA VĚTŠÍ SBLIŽOVÁNÍ, BYL TAKEO V KONCÍCH. VŠECHNO TO MOC ŘEŠIL - JESTLI JE NEBO NENÍ TA PRAVÁ, JESTLI JIM TO VYDRŽÍ CELÝ ŽIVOT, ATD ATD...
NO JO, V TOM VĚKU... :-))
NADJA SI TO UŽ ZAČÍNALA BRÁT TROCHU OSOBNĚ. NEŠLO JÍ DO HLAVY, ŽE OSTATNÍ BY ZA NOC S NÍ DALI COKOLIV A JEHO BY MĚLA SNAD JEŠTĚ PŘEMLOUVAT?

- ALE TAKY SE DOČKALA...
PO JEDNOM HODNĚ DIVOKÉM VEČÍRKU SKONČILI U NADJI V JEJÍM STUDENSTSKÉM PODNÁJMU...
NO NEDOPADLO TO ZROVNA VALNĚ. TAKEO MĚL O "PRVNÍ NOCI" SVÉ PŘEDSTAVY A V TÉHLE SITUACI - A V TOMTO STAVU - Z NICH MUSEL HODNĚ SLEVIT.
DRUHÝ DEN SE CÍTIL SPÍŠ TRAPNĚ A UVĚDOMIL SI, ŽE TAKHLE TO NECHCE.
S NADJOU ZŮSTALI DÁL PŘÁTELÉ, ALE UŽ TO NEBYLO NIKDY ONO...
A PAK SE JEJICH CESTY ROZEŠLY ÚPLNĚ...OD TÉ DOBY SE DOST VĚCÍ ZMĚNILO. NADJA NENÍ UŽ JEN MODELKOU, TEĎ MÁ SVOU VLASTNÍ AGENTURU A JEŠTĚ PRACUJE NA NĚKOLIKA DALŠÍCH PROJEKTECH.
VYJÍMEČNĚ, KDYŽ SE JÍ OZVOU Z NĚJAKÉHO HODNĚ VÝZNAMNÉHO ČASOPISU, TAK SLEVÍ A NECHÁ SE NA NĚJAKOU TU TITULNÍ STRÁNKU VYFOTIT.

KDYŽ SE Takovi OZVAL ZE SLUCHÁTKA JEJÍ HLAS, DOST HO TO ZASKOČILO. DOMLUVILI SI SCHŮZKU, NA KTEROU S SEBOU SAMOZŘEJMĚ VZAL I TJ.
TÉ STAČILO, KDYŽ VYSLOVIL "TO JMÉNO"... NADJA...
PRO NI TO BYLA PROSTĚ "TA PRVNÍ" - COŽ JE NĚCO, CO ONA SAMA UŽ TAKOVI NIKDY NEDÁ, VŽDY UŽ BUDE TOU DALŠÍ.
A TEĎ SE S NÍ MĚLA SETKAT? O JEJÍ KRÁSE TOHO VĚDĚLA DOST - SAMA JE MODELKA, TAKŽE VÍ, ŽE NADJA JE V TÉHLE BRANŽI POJEM.

NADJA UŽ ČEKÁ. JE DOST NESVÁ, PŘECE JEN TO MÁ BÝT "SETKÁNÍ PO LETECH" A NEVÍ, CO S NÍ
JEHO PŘÍTOMNOST UDĚLÁ.CO OVŠEM NEČEKALA (JAK TO, ŽE JI TO VŮBEC NENAPADLO?!), ŽE NEPŘIJDE SÁM...
NO JO, OD NĚJ TO MOHLA ČEKAT - STARÝ DOBRÝ, ČESTNÝ Tak... ALE STEJNĚ JI TO ZASKOČILO.


- "Ahoj Taku... a - ehm...?"

- "Ahoj Nadjo, rád tě vidím! Vypadáš úžasně, ostatně jako vždy. Dovol, abych ti představil mou
snoubenku TJ."


- "Těší mě." - "Mě též."


HLASY OBOU NEZNÍ KDO VÍ JAK UPŘÍMNĚ, ALE JE FAKT, ŽE SE O TO ANI JEDNA NESNAŽILA.
TJ TROCHU UKLIDNILO, ŽE JI HNED PŘEDSTAVIL JAKO SVOU SNOUBENKU. ASPOŇ JE TO TÉ EBENOVÉ NÁDHEŘE JASNÉ.


A TAKY ŽE JE... NA MOMENT JÍ DOŠLY SLOVA.
- "Chci s tebou něco projednat. Otevírám tady novou galerii. Proběhne zrovna zahájení mé výstavy a chtěla jsem tě požádat, jestli by jsi mi celou akci nafotil?"
(původně myslela, že si zajdou někam na oběd či na skleničku a přátelsky pokecají, ale v téhle sestavě to nevyjde, to ví jistě...) "Vím, že jsi profík, tvůj styl mi vyhovuje.. no... a taky se tak nějak známe, že? Víš co, pojď se tam rovnou podívat, aby jsi měl představu jak to bude asi vypadat a domluvíme se až na místě, ano?"

TJ SE CÍTÍ PONĚKUD ODSTRČENÁ. JE OČIVIDNÉ, ŽE NADJI PŘEKÁŽÍ. MĚLA ASI ÚPLNĚ JINÉ PLÁNY, KTERÉ JÍ ONA SVOU PŘÍTOMNOSTÍ NARUŠILA. JEŠTĚ, ŽE ŠLA S TAKEM. URČITĚ BY JÍ PO NĚM VYJELA. PŘI TÉ PŘEDSTAVĚ SE JÍ NA CHVÍLI ZASTAVILO SRDCE... ODOLAL BY?... NADJA JE NÁDHERNÁ, SEN KAŽDÝHO CHLAPA... A MAJÍ SVOU VZPOMÍNKU... CO KDYŽ SI TO BUDOU CHTÍT ZOPAKOVAT?
NIKDY NA NĚJ NEMUSELA ŽÁRLIT, NEDÁVAL JÍ K TOMU ŽÁDNÝ DŮVOD. TAHLE SITUACE ALE VŠECHNO MĚNÍ:-( JE JÍ JASNÉ, ŽE TEĎ BUDE ČAS BEZ NĚJ ALESPOŇ Z ČÁSTI TRÁVIT MYŠLENKAMI NA TO, JESTLI SE MU NÁHODOU ZASE NEOZVALA, JESTLI SPOLU NĚKAM NEŠLI, A KDO VÍ CO JEŠTĚ!...


VEŠLI DO MÍSTNOSTI. NIC V NÍ ZATÍM NEBYLO, JEN NA ZDECH VISELY OBROVSKÉ KOLÁŽE.


- "No to je úžasné! To jsi dělala sama?" Obdiv v jeho hlase nešel přeslechnout.


- "Jo jo, bylo to velmi zábavné. Příjemná změna v tom agenturním koloběhu:-) Však to byl vždycky NÁŠ sen, ne? Živit se svým koníčkem..."


SLOVO NÁŠ VISÍ VE VZDUCHU, KTERÝ NÁHLE ZTĚŽKL.
TAKEO CHYTIL TJ ZA RUKU A POVZBUDIVĚ JI STISKL. VŠIML SI, ŽE NENÍ VE SVÉ KŮŽI.
NADJA SI JEHO UKLIDŇUJÍCÍHO GESTA HNED VŠIMLA. Jen jestli jsem to nepřepískla? DUMÁ V DUCHU. Ale co, musím zjistit, jak pevné to je. Sice jsou zasnoubení, ale za pokus nic nedám, že.


- "Pojď prosím sem, Taku. Co myslíš, domluvíme se? Nafotíš to pro mě?"


TJ JE POZORUJE SE ZNAČNÝM ZNECHUCENÍM.Zase to tak zdůraznila... prej "pro mě"... to se mi vůbec nelíbí. Jde vidět, že jí ještě není úplně lhostejný. Ani se nemusím ptát, o co jí jde, buchtě jedné!


Z NAŠTVANÝCH ÚVAH JI VYTRHL TAKŮV HLAS: - "Miláčku, pojď prosím za náma. Řekni taky, co si o tom myslíš?"


TJ BYLA NAPŘED ZASKOČENÁ, ALE VELICE RYCHLE SE VZPAMATOVALA. ZAPOJILA SE DO HOVORU A ZA CHVÍLI UŽ NADJI NEZBYLO NIC JINÉHO, NEŽ TAKEOVO ROZHODNUTÍ ZAPOJIT SNOUBENKU, RESPEKTOVAT. VYRUŠILO JE BOUCHNUTÍ DVEŘÍ. NADJA ODCHÁZÍ ZJISTIT O CO JDE A TJ S TAKEM KONEČNĚ OSAMĚLI.


DÍVÁ SE NA NI... - "Miláčku, je všechno v pořádku?"


- "Ne, není" odvětila suše TJ.


- "No vidím na tobě, jak jsi naštvaná. Je to kvůli těm jejím řečem?"


- "To taky. Jen, že než se ozvala, tak se nám žilo mnohem líp."


- "Prosím tě, vždyť se nic nemění, ty můj blázínku. Čekal jsem celý život jen na Tebe. Myslíš, že teď, když tě konečně mám, že bych o tebe snad chtěl přijít? ...


...V žádném případě!"


- "Když doteď jsem nemusela na nikoho žárlit. Dokud nepřišla tahle talentovaná gazela a já nechápu, proč s ní vlastně nejsi? Já jsem jen obyčejná modelka, malovat, ani nic, neumím."


TAKEO JI UMLČEL POLIBKEM. -"Ty jsi pro mě nejlepší! Nejkrásnější, nejúžasnější Tj a nikdy bych tě za žádnou jinou nevyměnil!"


KDYŽ NADJA VEŠLA ZPĚT DO MÍSTNOSTI, STAČIL JÍ JEDINÝ POHLED, ABY POCHOPILA. TAKEO JE Z TÉ MLADÉ MODELKY CELÝ PRYČ. VÍC, NEŽ KDY BYL Z NÍ... OČIVIDNĚ JI MILUE A KE SVÉ NELIBOSTI MUSÍ PŘIZNAT, ŽE JE JASNÉ, ŽE BY BYL RADĚJI NĚKDE JINDE (JASNÉ KDE...) NEŽ ZROVNA TADY..


- "Hm - ehm - " odkašlala si. "Nastaly nějaké menší komplikace v organizaci akce, musím to jít hned vyřešit. Však jsme zhruba domluvení, večer ti ještě zavolám a probereme zbytek."


- "Dobře Nadjo. Pak se domluvíme, můžeš S NÁMI počítat. Zatím se měj!"


Hm, tak ten mi to teď nandal... to mám za ty moje kecy... DÍVÁ SE NADJA ZA NIMI. CÍTÍ VĚTŠÍ TÍHU, NEŽ BY BYLA ČEKALA.


TAKEO A TJ ODCHÁZÍ. UŽ ABY BYLI DOMA!


ON MYSLÍ JEN NA TJiny SLADKÉ RTY A NA JEJÍ HORKÉ, DOKONALÉ TĚLO...


TJ CHCE BÝT HLAVNĚ PRYČ. TA BUDE, NA ROZDÍL OD NĚJ, NAD DNEŠNÍM DNEM PŘEMÝŠLET VÍC, NEŽ BY SE JÍ LÍBILO.


NADJA TEĎ MUSÍ OBVOLAT SPONZORY A VYŘEŠIT NENADÁLOU SITUACI. VŠAK DO DOBY, NEŽ ZAVOLÁ TAKOVI, UŽ NĚCO VYMYSLÍ. CHCE S NÍM PROSTĚ BÝT CHVÍLI O SAMOTĚ.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 viva80 viva80 | E-mail | Web | 17. března 2010 v 20:25 | Reagovat

No, vidím, že se z Nadji vyklubala pěkná mrška O_O , ještěže je Takeo tak odolný, i když, kdo ví :-x  :-D . Fotečky jsou skvělé, jako vždy, rementík je super, asi do té sady půjdu :-x  ;-)

2 nauriel nauriel | 17. března 2010 v 20:26 | Reagovat

Teda, koukám, že z Nadji je nevítaný had v ráji. To jsou věci O_O  :-D. No, Tak má jasno, TJ nejasno a Nadja je prostě ten had ;-) . Ty koláže jsou super. To musela být pěkná piplačka. Máš to opět celé moc hezké :-)

3 Mária Mária | 18. března 2010 v 7:53 | Reagovat

Skvele si to vymyslela :-) myslím, že si Nadju vystihla, presne sa jej ten scenár hodí :-D  Fotky ako vždy krásne a tie koláže, tak tie sú dokonalé. Znovu obdivujem Tvoju nápaditosť, mňa by také rekvizity vôbec nenapadli :D Pokračuj ďalej :-)  ;-)

4 edita edita | 18. března 2010 v 9:21 | Reagovat

Děkuju holky:-) No jo, z některých úhlů ten Nadjin výraz svádí k tomu, aby z ní byl takový hádek, tak jsem neodolala, když jsou tam furt všichni takoví kladní:-D Teď ještě Poppy - bude z ní Elena a další Takeo, jeho jméno, co bude mít u mě, se vám asi vůbec líbit nebude:-D Rozhoduji se mezi 3. Minulý týden jsem měla jedno jasné, teď už 3... Než dorazí, tak to bude určitě ještě další :-x Ti budou asi taky spíše kladní, Elena určitě, u chlapíka uvidím po prohlídnutí jeho tváře zblízka :-D
Koláže jsem našla v jedné složce, už jsem namatlala tolik blbostí, že vždycky zapomenu co všechno, dokud něco náhodně nenajdu. To jsem si tak hrála, když jsem byla myslím ještě těhotná se Šimonkem... ten měl teď 6 let... Úplně jsem se divila, když to na mě vykuklo... Je to jen taková blbinka, ale hrozně mě to tehdy bavilo (ale mě baví všechno, když na to mám zrovna náladu.. :-D )

5 nauriel nauriel | 18. března 2010 v 12:03 | Reagovat

[4]: Dobře jsi udělala. Ona k tomu opravdu vybízí a zápletka je to dokonalá. Jak tak čtu, jsi samá změna. Z Anne je Elena a z jednoho jména pro Taka hned tři? Jestli jsi vybrala to moje, tak Tě osobně přijedu do Jalubí vytahat za ucho :-D. Jsem zvědavá, jak ho nakonec pojmenuješ a zakomponuješ oba do příběhu. Jinak nemůžu si pomoct, ale tenhle Takeo na mě působí trochu padoušsky a má katanu, bacha na něj O_O  ;-)  :-D
Ještě k těm kolážím. Ty už tenkrát měla nebo se chystala na panenky? Že ty koláže mají tu správnou velikost. Většinou se dělají celkem velké a Ty si uděláš takové prcky... :-)

6 edita edita | 18. března 2010 v 19:26 | Reagovat

[5]: :-) Elena je proto, že mi trošku připomíná "něčím" (nevím ani čím) Elenu z Upířích deníků.
Taky ještě nevím přesně, jak Ho zakomponuju, ani Elenu, ale času dost:-D Taky mi přijde takový drsnější, furt ho zkoumám na Flickru a na rozdíl od Lukase, který se umí tvářit jako milý chlapec, když chce, tak u tohoto tomu nic nenasvědčuje :-D Ale ono naživo ty panenky působí kolikrát úplně jinak, tak třeba mi zrovna přijde jako něžný partner pro Elenu, už aby tu byl. Bojím se odvažovat doufat, že přijde tak rychle jako ostatní, ale stejně v skrytu aspoň malinkou naději mám :-)
Koláže jsou na A4. Koupila jsem si tehdy všechno možný - barvy na textil, potřeby pro ubrouskovou techniku a hromadu krásných tvrdých barevných papírů a kdo ví co ještě. S ubrouskama mi to vůbec, ale vůbec nešlo, s textilem se to povedlo a měla jsem najednou pár dárků:-) a některé papíry jsem takhle polepila. Bylo to ze samých malinkatých kousků (hlavně ty pusy), na větší ploše by nešlo vidět, co tam vůbec je. Dělala jsem to jen tak, bavilo mě to, ale raději pracuji se štětcem, tohle bylo takové ojedinělé. Měla jsem v té době jen 2 barbíny, ale pro ně jsem to fakt nedělala:-D - jednu jsem si koupila v sekáči v Jihlavě nahatou za dvacku a druhou jsem dostala k 21. narozeninám od mého tehdejšího přítele. On věděl, že jsem celé dětství toužila po "pravé" Barbíně a nikdy jsem ji neměla, nedávno mi dokonce poslal nějaké starožitné panenky, aby mi udělal radost. Je jediný, od koho jsem opravdu dostala panenky, že mi je sám vybral a pořídil, aniž bych o tom věděla. Vždycky mě uměl překvapit:-)

7 nauriel nauriel | 19. března 2010 v 21:56 | Reagovat

[6]: Upíří deníku nesleduju, takže nemůžu posoudit. Ale jméno Elena se mi líbí. Taky jsem zvědavá, jak bude fešák vypadat naživo. I já ho furt zkoumám a nic kladného nenacházím. On není tak typicky zamracený, tak jiní FR Homme, ale něco na něm vypadá padoušsky, nemůžu si pomoct :-D . Přeju, ať dorazí co nejdřív. Někdy se to prostě fláká. To je od bývalého přítele hezký, že je takový pozorný dodnes. Akorát kdyby to bylo u mě, manžel by to asi těžko rozdýchával :-D . Je fakt, že kdyby něco takhle dostal od bývalky, taky bych zrovna nejásala :-x. S těma kolážema to máš fajn. Něco uděláš a jak se to po letech pěkně hodí. :-) Ale ty jsi prostě na tohle tvoření fakt šikovná.

8 edita edita | 21. března 2010 v 17:20 | Reagovat

[7]: Taky nic moc kladnýho nenacházím:-D Jen jeho krásu :-P
Mooooc se mi líbí tady
http://www.flickr.com/photos/37660574@N07/4143868524/sizes/o/

Tady je to můj "Jin" - ještě, jak je to vyfocené v lese, tak to tomu víc nahrává... ještě mu chybí ta Mei a kostýmy... :-D

Ono s tou pozorností to není tak žhavé. Mluvíme spolu tak jednou, dvakrát za rok. Ale když jel náhodou kolem (jinak je na druhém konci republiky, tak mě chtěl překvapit a fakt se mu to povedlo. Ale panenky nemám vystavené, to zas raději ne:-D

9 Mária Mária | 25. března 2010 v 8:55 | Reagovat

Jéj, tak to je krásna spomienka na bývalú lásku :-)  :-)  :-)

10 edita edita | 25. března 2010 v 13:27 | Reagovat

No jo, to jsou ty první... Na ty se zapomenout prostě nedá :-D

11 chaannah chaannah | E-mail | 26. března 2010 v 16:31 | Reagovat

Tak to je SÍLA! "Ebenové nádheře" :-D je jistě jasné, že pro tohoto krasavce není jeho "jedničkou" ... všechno dění prožívám s Tvými panenkami jako by to byli živí lidé ... :D - máš to skvěle vymyšleno!

12 edita edita | 27. března 2010 v 14:58 | Reagovat

[11]: Děkuji:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama