ČTENÁŘSKÝ DENÍK

Jay McInerney - To už je život

20. ledna 2015 v 20:08 | Eďa
PRO TUHLE KNIHU BYLA NA PŘEDSTAVENÍ PŮVODNĚ VYBRÁNA LEIA, KTEROU JSEM CHTĚLA DLE TOHO NASTYLIZOVAT...
NAKONEC JE OPĚT VŠECHNO JINAK. JAKO ZÁBLESK Z ČISTÉHO NEBE DORAZILA ZÁSILKA PARUK- JIŽ JSEM NAVYKLA NA MYŠLENKU ,ŽE PISTIS DOSTANE SVOU (MOU) VYSNĚNOU PARUKU NĚKDY NA JAŘE - BJD KOMUNITA NA FCB ALE ZATÍM ÚSPĚŠNĚ VEŠKERÉ MÉ PLÁNY HATÍ. A SVĚTE DIV SE, JSEM TOMU RÁDA :)

SLOVO DALO SLOVO... A S ALICÍ, OD KTERÉ MÁM HLAVU PISTIS, PROBĚHLA VÝMĚNA. POSLALA JSEM JÍ NĚJAKÉ VĚCI PRO BJD A ONA MNĚ ZAS PARUKY. DNES VIDÍTE TUHLE COPÁNKOVOU, KTEROU VYRÁBĚLA SVĚTLUŠ (ANO, ANO - CO ONA NEDOKÁŽE, ŽE :-D). DALŠÍ AŽ JINDY. MYSLELA JSEM, ŽE VŠE NAFOTÍM O VÍKENDU S PRVNÍMI ZÁBLESKY DENNÍHO SVĚTLA, ALE JAK UŽ TO TAK BÝVÁ, DĚLALA JSEM NĚCO NAPROSTO JINÉHO. PODOTÝKÁM, ŽE MÁ VYSNĚNÁ PARUKA VYPADALA JINAK A MÁM JI DOKONCE I DOMA, ALE JAKMILE JSEM TUTO NASADILA NA HLAVU, ZŮSTALA TAM.

A NYNÍ KE KNÍŽCE.


KNÍŽKU JSEM DOSTALA JEŠTĚ PŘED VÁNOCEMI OD MÉ MILÉ KAMARÁDKY, KTERÁ TEHDY BYLA U MNĚ NA VÍKEND NA NÁVŠTĚVĚ. JIŽ JSEM VÁM POPISOVALA, JAK JSME MĚLY V PLÁNU TVOŘIT ATD. A NAKONEC JSME VYROBILY JEN PÁR KORÁLKOVÝCH OZDOB NA STROMEK :) ANI POŘÁDNĚ NEVĚDĚLA, O ČEM JE - ZAKOUPENA BYLA KVŮLI NÁZVU (TO MŮŽEME POCHOPIT POUZE ONA A JÁ - "TO UŽ JE ŽIVOT" V NAŠEM PŘÍPADĚ NEBYL NEŠŤASTNÝ POVZDECH, ALE SPÍŠE VTIPNÁ HLÁŠKA, U KTERÉ OSTATNÍ NEMŮŽOU POCHOPIT, CO JE NA TOM TAK ZÁBAVNÉHO).

Libor Šmatelka - Jak se to tak stane...

7. ledna 2015 v 19:26 | Eďa
S TÍMTO ÚTLÝM SVAZKEM JSEM DOST BOJOVALA...Alex Adams - Bílý kůň

8. prosince 2014 v 9:37 | Eďa
KONEČNĚ VKLÁDÁM KNIHU, KTEROU JSEM PŘESKOČILA JINÝMI, NEŽ NA NI KONEČNĚ DOŠLA ŘADA.

ALEX ADAMS - BÍLÝ KŮŇ

NORMÁLNĚ BYCH SI JI URČITĚ NEKOUPILA, JENŽE ZA TĚCH 49,- KČ JSEM NEODOLALA :-) BYLA VE VÝPRODEJI V JEDNOM NEJMENOVANÉM OBCHODNÍM ŘETĚZCI, TAK JSEM SI ŘEKLA, ŽE ZA ZKOUŠKU NIC NEDÁM. NIKDY JSEM TENTO ŽÁNR NEČETLA A ASI ANI NEBUDU DALŠÍ DÍLA VYHLEDÁVAT, ALE JSEM RÁDA, ŽE SE KE MNĚ DOSTALA.

DATABÁZE KNIH ŘÍKÁ TOHLE

Petr Šabach a kolektiv - Už tě nemiluju

29. listopadu 2014 v 18:15 | Eďa
TYHLE POVÍDKY JSEM SI POŘÍDILA ZCELA NÁHODOU. V ÚTERÝ BYLY "RODIČÁKY". OBĚ DĚTI SPADAJÍ POD JEDNU ŠKOLU, JSOU VŠAK KAŽDÝ V JINÉ BUDOVĚ. PŘI PŘECHÁZENÍ Z JEDNÉ DO DRUHÉ JSEM SE STAVILA V MÍSTNÍM KULTURÁKU, KTERÝ STOJÍ MEZI NIMI - PROBÍHALA TAM PRÁVĚ VÝPRODEJ KNIH. MOC TAM TOHO NEMĚLI, TAKŽE JSEM TO V RYCHLOSTI PROLÍTLA A PAK SE ZASTAVILA PRÁVĚ NAD TOUTO MALOU KNÍŽKOU. MĚLI JEŠTĚ JINÉ SVAZKY Z EDICE "ČESKÁ POVÍDKA", ALE NEMĚLA JSEM ČAS SE V TOM HRABAT. TOHLE BYL POSLEDNÍ "LILA" KUS. A LÍBIL SE MI OBAL. NÁZEV VE SPOJENÍ S AUTORY VE MNĚ PROBUDIL ZVĚDAVOST, I KDYŽ MI BYLO JASNÉ, ŽE TO NEBUDE TAK DOCELA MŮJ ŠÁLEK KÁVY.

PETR ŠABACH A SPOL. - UŽ TĚ NEMILUJU

NECHTĚLO SE MI PÁTRAT PO RECENZÍCH, ŠLA JSEM ROVNOU DO DATABÁZE KNIH A ČBDB.

Z NÁZORŮ ČTENÁŘŮ SE TOHO MOC NEDOZVÍTE, PROTOŽE SKORO ŽÁDNÉ NEJSOU.


KOLEČKO SE OTOČILO, TAKŽE OPĚT PŘEDSTAVUJE LEIA...

JANA KLUSÁKOVÁ - ROK S KOKOLIOU

23. listopadu 2014 v 18:33 | Eďa
TAHLE KNIHA JE DŮKAZEM TOHO, JAK JE SVĚT MALÝ A RŮZNĚ PROPLETENÝ.
JSOU TO ROZHOVORY JANY KLUSÁKOVÉ S VLADIMÍREM KOKOLIOU. NEŽ BYLA HOTOVA, PROBĚHLO 18 SETKÁNÍ.

JANA KLUSÁKOVÁ - ROK S KOKOLIOU

VÍCE O KNIZE ZDE

MURIEL BARBERYOVÁ - S ELEGANCÍ JEŽKA

17. listopadu 2014 v 15:18 | Eďa
KONEČNĚ MÁM PO DLOUHÉ DOBĚ DOČTENOU A JANE VÁM MŮŽE PŘEDVÉST TUHLE NĚKOLIKRÁT SLIBOVANOU KNIHU:
MURIEL BARBERYOVÁ - S ELEGANCÍ JEŽKA
KRITIKA ZDE


STEPHEN CHBOSKY - TEN, KDO STOJÍ V KOUTĚ

2. listopadu 2014 v 10:42 | Eďa
TUHLE SOBOTU JSEM PO DLOUHÉ DOBĚ NIC NETVOŘILA, ZAPÁLILA JSEM SI JEŠTĚ VÍC SVÍČEK NEŽ OBVYKLE A PONOŘILA SE DO ČTENÍ A "RŮZNÉHO HLOUBÁNÍ" :-) TAKŽE JSEM DOČETLA KNÍŽKU, KTERÁ MNĚ PO DELŠÍ DOBĚ UDĚLALA OPRAVDU MOC DOBŘE. NA TO, ŽE JE V PODSTATĚ HODNĚ SMUTNÁ, MI PŘIJDE HROZNĚ POZITIVNÍ. PŘI ČTENÍ I PO ČTENÍ VE MNĚ ZŮSTALO SPOUSTA POCITŮ A VLASTNĚ JI MÁM POŘÁD POD KŮŽÍ A STÁLE JI VSTŘEBÁVÁM. JAK SE NA NI PODÍVÁM NEBO SI NA NI VZPOMENU, JE MI FAJN. TAKŽE:

STEPHEN CHBOSKY - TEN, KDO STOJÍ V KOUTĚ

KRITIKA ZDE

ZAUJALO MNĚ, ŽE JE KNIHA PRO MLÁDEŽ, OD 12. LET. KDYŽ SI PŘEDSTAVÍM, ŽE BY TO SYN MĚL ZA ROK A PŮL ČÍST? :-D NEVÍM, JESTLI BY TO BYL SCHOPNÝ POCHOPIT, O ČEM JE KOLIKRÁT ŘEČ. ALE KAŽDÝ JE JINÝ, NĚKDO VÍC VYSPĚLÝ BY TO TŘEBA POBRAL V POHODĚ.

KNIHA BYLA I ZFILMOVANÁ, JESTLI JSEM TO DOBŘE POCHOPILA, TAK VYŠLA ZÁROVEŇ V TU DOBU, CO SE NATOČIL FILM.
ZDE MÁ PŘÍZNIVÉ OHLASY, AVŠAK PO MINULÉ ZKUŠENOSTI JSEM NEMĚLA ODVAHU SE HNED PO PŘEČTENÍ PODÍVAT NA FILM. OBZVLÁŠŤ, KDYŽ SE MI KNIHA TAK LÍBÍ, TAK SE BOJÍM, ŽE BYCH BYLA K FILMU ZBYTEČNĚ KRITICKÁ. MOŽNÁ SE JEHO SHLÉDNUTÍ NAVŽDY DOBROVOLNĚ VZDÁM, UVIDÍME.


CYRIL COLLARD - NOCI ŠELEM

26. října 2014 v 11:41 | Eďa
S PŘEDSTAVOVÁNÍM BY MĚLA BÝT NA ŘADĚ JANE, ALE PROTOŽE KNIHU, KTERÁ SE K NÍ HODÍ VÍC NEŽ TAHLE, NEMÁM JEŠTĚ STÁLE DOČTENOU (A ŽE UŽ MI TO TEDY TRVÁ...) JE ZDE OPĚT TOBIAS. TENTOKRÁT ALESPOŇ NENÍ JAKO BEDUÍN :-)

CYRIL COLLARD - NOCI ŠELEM

MÁM JI DOMA UŽ SPOUSTU LET A SVĚTE DIV SE, PŘEČETLA JSEM JI AŽ DOCELA NEDÁVNO. KDYSI V MINULÉM TISÍCILETÍ JSEM VIDĚLA FILM A MŮJ DOJEM BYL, ŽE SE MI TEHDY LÍBIL, PŘESTOŽE UŽ JSEM SI Z NĚJ NEPAMATOVALA ANI "Ň". TAKŽE SI HEZKY ULOŽÍM ZDE SVÉ NYNĚJŠÍ POCITY, ABYCH PO LETECH NA TOM NEBYLA JAKO TOMU BYLO PŘED PŘEČTENÍM KNIHY A ZNOVUSHLÉDNUTÍM FILMU.

DO KNIHY JSEM SE PUSTILA S NADŠENÍM, NICMÉNĚ NEMŮŽU ŘÍCT, ŽE BY MNĚ NĚJAK UCHVÁTILA. AUTOR KNIHY - SPISOVATEL, REŽISÉR A HEREC V JEDNÉ OSOBĚ ZDE POPISUJE SVŮJ ŽIVOT. NO, PŘEVÁŽNĚ SEXUÁLNÍ. VYSKYTUJÍ SE V NĚM ŽENY I MUŽI A ASI BY MNĚ TO VÍC BAVILO, KDYBY ZROVNA JEDNA ZE ZÁSADNÍCH ŽEN V JEHO ŽIVOTĚ, LAURA, NEBYLA TAKOVÁ HYSTERKA A CITOVÁ VYDĚRAČKA, AŽ MI Z TOHO BRNKALO V MOZKU. STRAŠNĚ MI LEZLA NA NERVY, COŽ ASI ZPŮSOBUJE MOJE VELMI SILNÁ ALERGIE NA RŮZNÉ PROJEVY CITOVÉHO VYDÍRÁNÍ. NEBYLO TO OVŠEM TAK, ŽE BYCH SI ŘÍKALA, ŽE TO NEDOČTU, PROTOŽE MNĚ TO NEBAVÍ. POŘÁD MNĚ NĚCO NUTILO POKRAČOVAT V ČETBĚ, ALE TA HOLKA MI TO FURT KAZILA. I TAK JSEM TO MĚLA ZA CHVÍLI PŘEČTENÉ (ÚTLÝ SVAZEK O PÁR STRÁNKÁCH) A SAMOZŘEJMĚ MI TO NEDALO A IHNED PO PŘEČTENÍ JSEM SI PUSTILA FILM. NAŠLA JSEM JEJ ALE JEN DABOVANÝ. VĚŘÍM TOMU, ŽE NĚKDY V 16. LETECH MNĚ BAVIL, HLAVNĚ SI JSEM JISTÁ, ŽE JSEM JEJ VIDĚLA S TITULKAMA, COŽ BY ZCELA JISTĚ MŮJ DOJEM OVLIVNILO I NYNÍ. NAVÍC V TÉ DOBĚ TO BYLO "NĚCO", JE TO PŘECE JEN UŽ DVACET LET... KAŽDOPÁDNĚ TO BYLO PŘÍŠERNĚ NADABOVANÉ A LAURA MI TAM LEZLA NA NERVY JEŠTĚ VÍC NEŽ V KNÍŽCE. TAKY MI PŘIŠLO, ŽE VE FILMU NĚCO CHYBĚLO, ALE TO BUDE ASI TÍM, ŽE JSEM SI KNIHU I FILM NADÁVKOVALA HNED PO SOBĚ.

NEBO JSEM SI JEN VYBRALA NEVHODNÝ OKAMŽIK.

HLAVNÍHO HRDINU HRÁL SÁM C.C., BYL ZÁROVEŇ I REŽISÉREM.

JINAK KNIHA I FILM MAJÍ VELMI POZITIVNÍ OHLASY, ZDE NÁZORY Z CSFD A Z DATABÁZE KNIH.


Robert Fulghum - ACH JO

13. října 2014 v 18:33 | Eďa
NEDÁVNO JSEM SI ROZEČETLA KNIHU, O KTERÉ JSEM BYLA PŘESVĚDČENÁ, ŽE MNĚ OKAMŽITĚ "CHYTNE". KDYBY TOMU TAK BYLO, UŽ BY BYLA ZDE VLOŽENÁ... ZATÍM S NÍ BOJUJU, JSEM V PŮLCE A POŘÁD TOMU DÁVÁM ŠANCI... AŽ JI KONEČNĚ PŘELOUSKÁM, TAK JI VLOŽÍM. JE ASI DOCELA ZNÁMÁ, TAK TŘEBA SE K NÍ NĚKDO VYJÁDŘÍ.
ABYCH SI "SPRAVILA CHUŤ", OBJEDNALA JSEM SI KNÍŽKU, KTEROU PŘEDSTAVUJI DNES. JEJÍ CESTA KE MNĚ OVŠEM TÉŽ NEBYLA SNADNÁ. ZAPLATILA JSEM IHNED KARTOU, ALE PÁN JI DAL SPOLU S DALŠÍ, KTEROU JSEM K NÍ PŘIBRALA, NA JINOU HROMÁDKU A PROSTĚ JE NEODESLAL. AŽ JSEM SE PO TÝNU OZVALA, ŽE MI NEDOŠLA ŽÁDNÁ ZPRÁVA O ODESLÁNÍ, NATOŽ ZÁSILKA, TAK JE SPOLU S OMLUVOU POSLAL A PAK TU BYLY OPRAVDU HNED DRUHÝ DEN.

TAKŽE DNES ROBERT FULGHUM - ACH JO

DÍKY NÁZVU JSEM PRO PŘEDSTAVENÍ ZVOLILA JOSHUU-TOBIASE. TEN SI ASI ČASTO TAKHLE POVZDECHNE, KDYŽ JEHO HLAVA TRČÍ NA TĚLE V BARVĚ KARAMELU... TAKŽE VÁM JI PŘEDSTAVÍ ZCELA ZAHALENÝ. ALE MÁM DOBROU ZPRÁVU, NEBUDE TRVAT TAK DLOUHO JAK JSEM PŘEDPOKLÁDALA A SVÉHO NORMÁLNÍHO TĚLA SE DOČKÁ :-)

PODAŘILO SE MI FOTKY NĚJAKOU ÚPRAVOU TROCHU ZKONIT. JEN MUSÍM DOJÍT NA TO, KTERÁ TO JE, ŽE JE TOBI CELÝ ROZZRNĚNÝ. MOŽNÁ JSEM PŘEOSTŘILA?

MAREK ŠINDELKA - MAPA ANNY

29. září 2014 v 19:17 | Eďa
PŘESTOŽE BYLO DOST SVĚTLA, FOTKY, KDY NEBYL POUŽITÝ BLESK, JSEM MUSELA VŠECHNY VYHODIT. UŽ SI NA TU MYŠLENKU POMALU ZVYKÁM, ŽE MNOU TOLIK ZAMÍTANÁ VYMOŽENOST SE STANE ZDE BĚŽNĚ POUŽÍVANOU.

A TEĎ KE KNIZE (JAK JSTE SI VŠIMLI, DNES VÁM JI "PŘEDSTAVUJE" LAGERTHA NABYIA)...
PŘED PÁR DNY TEPRVE VYŠLA, NEMOHLA JSEM SE DOČKAT, JAK JSEM NA NI BYLA ZVĚDAVÁ. TAKŽE V DEN, KDY MĚLA BÝT OFICIÁLNĚ V KNIHKUPECTVÍ, JSEM SI JI OBJEDNALA (TELEFONÁT DO MÍSTNÍHO OBCHODU BYL MARNÝ A NEVYPADALO TO, ŽE BY SE TAM BĚHEM PÁR DNÍ MĚLA OBJEVIT A DÝL JSEM ČEKAT OPRAVDU NECHTĚLA).
POŠTA MILE PŘEKVAPILA :) ZÁSILKA BYLA ODPOLEDNE VYSLÁNA A DRUHÝ DEN RÁNO BYLA V PRÁCI! OVŠEM, ŽE SI JI POŠTA PŘEVZALA A PŘEPRAVUJE JI KE MNĚ, MI PŘIŠLO SMSKOU NĚKDY NAVEČER, KDYŽ UŽ JSEM JI MĚLA PĚKNĚ PROLISTOVANOU.. NO TO JE DETAIL, RADŠI AŤ NIC NEPÍŠÍ, HLAVNĚ KDYŽ TA PAPÍROVÁ RADOST CO NEJDŘÍV DORAZÍ.


V KNIZE JE TEXT TROCHU POZMĚNĚNÝ, ALE ZVYKLA JSEM SI.
JSOU TO STŘEPY ZE ŽIVOTA RŮZNÝCH PÁRŮ, KTERÉ NAPŘED NEMUSÍ DÁVAT SMYSL, ALE ČÍM VÍC ČLOVĚK ČTE, TAK VIDÍ JAK JSOU PROPLETENÉ AŽ JE NAKONEC VŠECHNO JASNÉ.


EDUARD P. MARTIN - ČESKÁ KNIHA MRTVÝCH

25. září 2014 v 19:03 | Eďa
DALŠÍ KNIHA V NOVÉ RUBRICE JE "ČESKÁ KNIHA MRTVÝCH". DOSTALA JSEM SE K NÍ DÍKY ÚRYVKŮM, KTERÉ JSEM ČETLA A ZAUJALY MNĚ. OBJEVILA JSEM JI V JEDNOM INTERNETOVÉM KNHKUPECTVÍ ZA PÁR KORUN... A NEODOLALA.

JEDNÁ SE O KNIHU BÁSNÍ. KAŽDÁ VYPRÁVÍ SMYŠLENÝ OSUD OSOBY, KTERÁ JIŽ NENÍ MEZI NÁMI A MÁ NÁHROBEK NA JISKÁVSKÉM HŘBITOVĚ.


PŘEDVÁDÍ VÁM JI MARCH - Z ČISTĚ PRAKTICKÉHO DŮVODU: LADÍ JÍ K VLASŮM :)

HARUKI MURAKAMI - KAFKA NA POBŘEŽÍ

20. září 2014 v 13:08 | Eďa
VÁŽENÍ A MILÍ, JE ZDE NOVÁ RUBRIKA :-)
NECHALA JSEM SE INSPIROVAT SEBASTIANEM A ROZHODLA SE VYFOTIT OBČAS MÉ BJD S KNIHOU, KTEROU PRÁVĚ ČTU/CHYSTÁM SE ČÍST/DOČETLA JSEM...

POSLEDNÍ KNIHA, KTEROU JSEM DOČETLA, JE KAFKA NA POBŘEŽÍ OD HARUKI MURAKAMI.
PRO SNÍMKY S NÍ JSEM VYBRALA LEIU, PROTOŽE JSEM JI UŽ DOST DLOUHO NEFOTILA. TROCHU MNĚ VYLEKAL POCIT, JAK JI ZANEDBÁVÁM! :-) TENTOKRÁT JE FOTEK HODNĚ, V BUDOUCNU BYCH SE MĚLA V TOMTO USMĚRNIT...


NAD DÍLY TOHOTO AUTORA JSEM UŽ DLOUHO PŘEMÝŠLELA, PÁRKRÁT V KNIHKUPECTVÍ V RUCE NĚKTEROU KNIHU POTĚŽKALA... NO NAKONEC JSEM PRO KOUPI VYBRALA PRÁVĚ TUTO. CHYSTÁM SE JEŠTĚ NA DALŠÍ, ALE AŽ NĚKDY V BUDOUCNU, MOMENTÁLNĚ MÁM PLÁNY JINÉ.
 
 

Reklama